www.el-pajta.webs.com

Guestbook

.........PAJTA.............

Vdekje Per Dashurine!!!

veshtir

qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu �

Largimi yt i hershem shkaktoi plage te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plage un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kur te vij dhe une ne parajse Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.

Cdo dite e jetes time tashme kishte marre emrin tend mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoj se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshje cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?

Fillove te mendoje se s�jam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..nuk kan faje te tjeret jo por ti sepse po te kishe dashuri te madhe ti sdo lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle a sisha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te? Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdin te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes� dje te dashuroja sote te urrejjjjjjjj�.

2) Lumturia me e madhe eshte kur jam me ty,

Oret jan shume te shkurtera kur jemi bashk une dhe ti

ahhh sa te lumtur do te jemi se bashku deri ne perjetesi,

E di qe zoti me te vertet me ka krijuar vetem per ty,

E di qe edhe ti je krijuar per mua sepse me se shumti nga dashurickat e tua ti me do mua,

E tash dashurickat e tua jan te kaluara dhe te harruara se tash me dashuron vetem e vetem mua,

Prandaj te lus:

Mos u largo se vetem ty te kam

Mos me le se vetem e jotja jam

Mos ik se vdes pa ty

Mos me bej te lotoj se do te shtjerrem per ty

Mos me tradhto se nuk e meritoj

Mos me lendo sepse do ta lendosh njeriun qe me gjith zemer te do

Mos e plagos nje zemeres te pa faj dhe shum te dashuruar, Se te denon i madhi zot qe te ke krijuar. MOS LENDONI ZEMERA�.

Pranvera ka arrdh m� ka sjell merzi dy zemra te shkreta gjenden ne largesi.

T� dua te dua a me don ti mua puthjen po ta pres se p�r ty po vdes ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nj� rrug pa kethim mua me k�rkon

e sidomos zemren ma kaplon

dua te shkoj ta la amanet

qe t� vish te varri e te perkulesh ne dhe :(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Me dor po shkruaj

me zem�r po vuaj

me lot ne sy po mendoj p�r ty

gabim qenka kur te dashurosh, e sidomos gjithkujt kur ti tregosh :-[

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A_to fjal qe ti kame then

R_uaj ne kujtim p�r gjith mon

L_argesen t�nde kurr nuk do ta harroj

I_shte nj� moment qe

N_uk munda te ndaloj

D_isa sjellje tuja

A_h qe shpirtim ma trezojn :love:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A do t� me kuptosh

ndonj� here ne jet

qe vet�m ty te kame

dashtur dhe ende te DUA me te v�rtet� :puth

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj.

Edhe n�se gezohem pa ty m� duhet te qaj!

Edhe pse ike nga jeta ime s't� ngaj!

Kujtimet me ty ne zem�r i mbaj :perqafim

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

S'jam I Bukur S'jam Tradhtar

Jam Besnik E Djal Shqiptar :tym

A_t moment kur te pash

U_n ne ty u dashurova

R_ri ne mendime e kurr me nuk te takova

O_h sa kisha dashtur vet�m edhe nj� �ast te takoj

R_ri I ulur,por me mendje gjithmon duke te k�rkuar

A-thu a �sht� jet ty met taku :-[

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jam ulur dhe po t� shkruaj

p�r me te treguar se p�r ty po vuaj

ishe e gjitha p�r mua por

ti me le ne vetmi,

kot� mundohem te kthej prap

se ti s`me shikon as pak

te lutem ty Dashuri

mos ma helmo jet�n ne rini :(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

T� shkruaj leter ty smundem,

S'mundem qoft� dhe nj� fjale

Do te trishtoheshe nga lotet p�rzier me germa,

E di, do shkreheshe patjet�r ne vaj.

Por un� nuk dua te te trishtoj ty

Ndaj po e pertyp te cmendurin mall.

Lotet po i derdh diku

Dhe letren po e d�rgoje te bardhe :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ishe ulur me nj� kopsht

dhe kendojshe nj� keng dashnije

ma permende emrin tim

oh sa ze te �mb�l qe kishe

me hetove se te pטrcjella

dhe me the,eja i Dashur se

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

L_ulet si dikur

O_h as kush smi ka sjell

Q_eshjen t�nde te lumtur

K_urr sdo ta harroj

A_rdhmerin t�nde as nj� her nuk e refuzoj

E_ja E dashur

P_o te shkruja sonte

R_reshta te te dashuris

I_sha i vet�m

S_yri me loton

H_eshtjen nuk mund ta duroj

T_e lutem kthehu e dashur

E_ reja gabon

N_uk kerkoj shum

E_ja e dashur pran meje mu afro

S_epse vet�m ty te dashuroj :love:

Nese prej meje mendja s'te hiqet,

Nese per mua zemra te digjet,

Ateher afrohu dhe me prit pak mua,

Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

Te puth buzen qe te flejsh embel,

Te puth syrin qe te shofish enderr,

Te puth faqen qe te ndjehesh mir,

Me 1000 puthje te them naten e mir.

T� dua, p�r ty vuaj!

T� dua, p�r ty shkruaj!

T� dua, p�r ty �nd�roj!

Deri n� vdekje ty s�t� harroj!

-----------

Nj� dit� Zoti po mendonte,

diqka zemr�s time ti dhuronte..

te gjith engjujt rreth vet�s mblodhi

dhe p�r zemr�n time vet�m ty t� zgjodhi.

-----------

Ti fali syt, n�se ti i shikon!

Ti fali duart, n�se ti i sht�rngon!

Ta fali shpirtin, n�se ti m� p�rqafon!

Ta fali zemr�n, n�se ti m� don!

N� mes t� nat�s po k�rkoj drit�..?

N� mes t� bor�s po k�rkoj ngroht�si..?

N� mes t� dimrit po k�rkoj veren..?

N� mes t� zemr�s t�nde s�mund ta gjej vet�n..?

-----------

Si ndihesh sonte kur afer sme ke?

Si te kalon nata kur mua sme sheh?

Si te rin qeta buzet e tua?

Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

-----------

O bilbil I bukur shko ku te them un,

Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,

Nese e gjen te zgjuar thuj,

Se ende nuk e kom harruar��?

Qme duhen syt

kur nuk shihemi?

Qme duhen kembet

kur nuk takohemi?

Qme duhen krahet

kur nuk perqafohemi?

Qme duhet zemra kur

nuk dashurohemi ???

-----------

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera�

Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan�

Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi�

Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt

Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit

Nje zemer e pata dhe ate ta fala

Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve

Me fjal me the te dua

Me zemer me the sje per mua

-----------

Dua te shkoj

Dua te harroj

Por dije nje gje

Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time

eshte vendos nje emer

Pergjithmone kete emer

do ta mbaj ne zemer

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,

Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,

Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,

Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,

Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend

Ayre q� s'kan�

Nd�rsa u merr mend

Atyre q� kan�

------------------

Ne shqiptaret e kemi tradit

Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt

Jemi xheloze por kemi te drejt

Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

Nenaten e qete

ne gjumin e lete

kur me kujtohesh

ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri

Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,

Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata

Netet jane pa fund

Qendroj larg teje e ste gjej askund,

Eja ti pran meje mos me le ne vetmi

Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

Njeriu pa dashuri si nena pa femije

Buza e pa puthur si lulja e keputur

Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy

E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy

E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton

E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon

Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.

E mallkoj shiqimin qe ta dhash.

E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.

E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

do te behem zog

e ti se do te me njohesh

do te vi ne dasem

kur ti te martohesh

do ti bi daulles

per lamtumiren tuaj

kurse une i mjeri vetem,

vuaj dhe vuaj

te deshiroj

fat ne jet

nje trup me shendet

ne shtepi harmoni

dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal

po ti tham nja dy tri fjale

sie ke nis hiq mire s eki

po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj

mos mendo t'kthehesh perser

s edhe une do di te jetoj

ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres

i bon lutje

dashuria e par

fillon me Puthje

zemra e femres

esht hotel

kush don hin

e kush don del

po zemra e mashllit

esht si gur kush hin

brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,

t� shkruaj poezi

Por fjal�n t� dua,

E shkruaj vet�m p�r ty

Bilbili n� deg�

Sa bukur k�ndon

Ti puthsha buz�t

Ti q� e lexon

------------

Sikur lulja pa arome

sikur perla pa shkelqim

ashtu do ngelem une

n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,

vazhdon me nje buzeqeshje,

zmadhohet me nje puthje,

dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon

vajtimi shpejton

dashurin� e par�

do ta kujtoj edhe n� varr�.

Do te b�hem shkrumb e hi

do te tretem nga nj� dashuri

zemra me thot t� dua

pse me ben kaq shum� t� vuaj?

Gjithmone kan th�n�

nga urrejtja e tepert

shfaqet ndjenja e dashurise

dhe shfaqet ne horizont.

Eh ta dish sa shume te dua

do te rrije veq me mua,

dua ti ndjej buzet e tua,

dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti

ti dhe une

me nje fjal te

DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule

kujt i thua hen

kujt i thu princesh�

si mu ke then

A te duket njejte

kur e perqafon

athu nje qast ndalohesh

mbyll syte e m� kujton..!

Athu te rren mendja

me kerkon ne shpi

po vendi im eshte bosh

une mungoj te ti..!!

Mbi dritare nata derdh qetsine

dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.

Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne

nj� zem�r te vetmuare mbushin shprese.

Heshtja mbreteron...

Dy sy tevegjel ngadal� mbyllen...

nj� buzeqeshje e �mb�l

vjedhurazi shikon

dhe niset ne kerkim te endrres se saje.

***

Ngadale lundron ne det

dhe ngritet e fluturon ne qiell

me dy sy q� shkelqejne atje lart�

buzeqeshja flet.

Nata kalon...

Buzeqeshja mbledhe krahet

dhe kthehet ne qerdhen e vet...

Serish heshta mbreteron...

dhe syt� e vegjel hapen me nxitim

Tani dielli i posalindur ndriqon

" T� kam enderruar,"

nj� ze tingellon

dhe...

s�rish heshtja mbreteron...

Kur ti ,me mungon, ne endrra�

T� nes�rmen ndihem, me mir�.

Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,

Ndihem me I lir�.

Kur ti ,me mungon

Edhe ne realitet ,

At�her� jeta ime ,

Behet ferr ,ne te v�rtet�.

Kur ti ,me mungon ,

Edhe at�her� kur s�dua.

Filloj te besoj se, je,

MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon

E kam shum� v�shtir�.

Sepse thelle ne zem�r ,

E ndjej at� zbrazetire.

Kur me mungon ve� ne �nd�rr ,

gjithmon� te arsyetoj .

Por ne jet�n e p�rditshme,

Nuk mundem te perballoj

Ku me ike ku humbe ku u tret�

nj� plage ne zem�r me mbete

nj� zjarr q� kurr nuk shuhet

nj� em�r q� perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty

Kur me shikon me ata sy

Kur me buzeqesh me ledhaton

Koke e k�mb� ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pran�

Kur te dy vet�m rrim� menjane

Kur koken ve tek gjoksi im

S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti p�r mua

Kur te shtrengoj por s'them te dua

Kur them se vdes p�r buz�t e tua

S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do t� ndodh� me ne te dy

Sikur t� mos jem m� me ty

Sikur kjo ender te ndalet nj� dit�

S'e di a do t� shoh me o drite?

S'e di pa ty �do b�j o yll

Pa ty kjo bot� me duket nj� pyll

Pa ty kjo bot� s'do k�t� kuptim

S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do t� duroj

Pa e puthur me at� goje

Pa e prekur me at� dor�

S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjat� do t� vazhdoje

Por di sa shum� te d�shiroj

E di sa shum� ti me gezon

Kur pak v�mendje me kushton.

E ndjej se shum� do t� te dua

Sa kohe k�to buz� do me puthin mua

Sa kohe q� zemra do t'me punoje

Emrin t�nd do t� kem ne goje.

S'e di sa shum� do t� zgjase kjo jet�

S'di si do shkoje ne te v�rtet�

Por di�ka di me siguri :

Ajo q� dua je ve�.......... TiKjo dashuri

kaq e rrembyer

kaq e brishte

kaq e bute

kaq e pashprese

kjo dashuri

e mire si koha

kur koha eshte e mire

e keqe si koha

kur koha eshte e keqe

kjo dashuri kaq e vertete

kjo dashuri kaq e bukur

kaq e sinqerte

kaq e lumtur

kaq e lehte

qe dridhet nga frika si nje femije ne terr

dhe kaq e sigurte ne vetvete

si ne mes te nates nje njeri i qete

kjo dashuri qe u fuste friken te tjereve

i bente te flisnin

i bente te zbeheshin

kjo dashuri e pergjuar

se e pergjonin

e plagosur,e varrosur

e mohuar,e harruar

e plagosnim,e varrosnim

e mohonim,e harronim

kjo dashuri e tere

kaq e gjalle ende

e perdiellur krejt

dashuria jote

dashuria ime

dashuria qe kishim

dicka gjithnje e re

qe s'ka ndryshuar asfare

e vertet si bime

dritheruese si zog

e ngrohte si behari

ne te dy mund te shkojme

e te vime

mund te harrojme

gjumi mund te na zere

mund te zgjohemi,te vuajme,te plakemi

rishtas te fleme

vdekjen te enderrojme

te zgjohemi risht,te buzeqeshim,te qeshim

e te rinohemi-

dashuria jone mbetet aty

kokeforte,kokeshkemb,kokederre

e gjalle si deshira

mizore si kujtesa

marraqe si pendimet

e embel si kujtimi

e ftohte si mermeri

e bukur si dita

e brishte si nje femije

na kqyr buzeqeshur

pa na thene asgje prej gjeje

dhe une e degjoj e ngjethur

dhe kelthas

kelthas per ty

kelthas per vete

te lutem

per ty, per veten e per te gjithe ata qe dashurohen

e qe jane dashuruar

po,une kelthas

per ty,per veten,per te gjithe te tjeret

qe nuk i njoh

Rri ku je

atje ku ke qene

qendro

mos leviz

mos shko

ne qe dashuroheshim te kemi harruar

ti mos na harro

vec ty te kemi pasur mbi kete dhe

na ngroh

nga larg e me larg

s'ka rendesi se ku

nje shenjez jete na dergo

shume me vone, ne nje kend te pyllit te kujteses

papritmas mugello

doren na jep

e na shpeto...

Jeta, dhurat e natyr�s.

Dashuria, dhutat e jet�s,

Puthja, dhurat e dashuris.

Fundi i t� qeshurit �sht� m�rzija.

Fryti i t� qarit �sht� ngushllimi.

Bukuria e njeriut p�rb�het

nga bukuria e fjal�s q� flet.

---------------------------------------

�do Dit pa ty, �sht� sie nj� dit pa diell.

�do mbr�mje pa ty, �sht� si nj� nat pa yje.

�do or pa ty, �sht si nj� jet� pa ndjenja.

�do minut pa ty, �sht� nj� minut si mos te isha n� jet�.

�do sekund pa ty, �sht� si mos tm� reh zemra.

- �NDRA -

________________________________________

Nj� �nd�rr plot ngroht�si dhe dashuri ,

nj� �nd�rr plot emocione dhe ndjenja ,

nj� �nd�rr plot vujatje dhe mendime ,

nj� �nd�rr ku mundem te them TE DUA ,

dhe shpresoj se nuk do t� jet vet�m n� �nd�rr

________________________________________

________________________________________

- VETEM TI -

________________________________________

Smundem t� mendoj

diqka m� t� mir n� jet ,

se t� dashuroj,t� kam afer t� ledhatoj ,

ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngroht�sin t�nde,

Smundem t� mendoj diqka m� t� mir n� jet

q� ti t� jesh i imi dit dhe net p�r mira vjet ,

p�r gjithmon,

Smundem t� mendoj diqka m� t� mir n� jet

q� t� vdes p�r ty i dashur ,

Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.

m� mungon shum�, ani kisha d�shir q� t� jem pran teje

DY FJAL�

________________________________________

Dy fjal� q� t� g�zojn

dy fjal� q� t� hidhrojn� ,

dy fjal� q� t�r jet�n ta ndryshojn

dy fjal� q� kan dometh�njen qka ndi un� p�r ty ,

k�to dy fjal� dua q� t� mi thuashe edhe ti!

dikush� thot se k�to dy fjal� nuk jan shum�,

por kan shum� r�nd�si ,

me k�to dy fjal� mundesh ta nd�rtojsh� nj� ardhm�ri ,

edhe p�r k�t� dua t� ti them ty k�to dy fjal� i dashur

T� DUA

________________________________________

________________________________________

SMUNDEM TE HARROJ

________________________________________

Si mundem t� harroj nj� djal� q� e kam dashur

e ti si mundesh t� harrosh nje vajz� q� n� zem�r t� ka mbajtur ,

Si ke guxim t� harrosh at� q� kurr� st� ka urrejtur

Si ke force t� largohesh nga ajo q� t� don p�r jet�?

________________________________________

________________________________________

T� kam larg!

________________________________________

T� kam aq larg i dashur

por prap t� dua!

Ti nuk lajm�rohesh,

pse m� ke harrua?

Cka b�ra keq� q� m� nuk m� don

apo ndoshta ke qjet tjetr�n

qe m� shum� e dashuron?

Si i harrove ato dit�t s� bashku?

A mund t� na sjell zoti dashurin e p�rparshme?

Ne mendj�n time t� kam vet�m ty

N� zemr�n time t� ndjej vet�m ty

T� lute�m zem�r mos m� harro

dhe lajm�rohu n�se ke koh�!

________________________________________

Dashuria

Dora m� shkruan

Zemra m� l�ndon,

m� shkruaj i dashur

n� qoft se m� Don!

Mbi detin e qet�....

________________________________________

Mbi detin e qet� lunnduronte nj� flet�

mbi t� ish shkruar "T� dua p�r jet�"

Po se besove,

puth buz�t e mia q� t� kuptosh se �'�sht� dashuria.

T� dua aq sa m� do ti mua,

dhe do t� dua gjersa t� tretem

n� qoft� se me ty do t� mbetem.

________________________________________

________________________________________

T� Dua!

________________________________________

Sikur qelli te ish let�r

dhe deti t� isht� boj�,

nuk do shkruaja azgj� tjet�r

vec se ty i t� dashuroj.

E di q� sje p�r mua,

po desha t� t� them "T� DUA"

________________________________________

________________________________________

Mos b�j!

________________________________________

Mos b�j q� jeta ime t� duket kot,

mos b�j q� nga syt e mi t� dalin vec lote.

Mos b�j q� vdekj�n ta k�rkoj,

se vet�m e vdekur mund t� t� haroj.

________________________________________

________________________________________

Ruaje kujtim nga shpirti im!

________________________________________

Lexo k�t� mesazh� q� del nga shpirti im

e n� me do ruaje si kujtim

Grise n�se s'm� do, b�je cop e therime,

po ta dish bashk� m� t� ke thyer zemr�n time.

________________________________________

________________________________________

Digjem p�r ty!

________________________________________

M� fal nj� buzqeshje zemr�n mos ma l�ndo,

m� thuaj dhe nj�her� t� dua dhe fort m� p�rqafo.

Z'dua ta di se cila je, kjo zem�r p�r ty po rreh,

ky sy p�r ty po qan, sepse dua t� t� kem pran�.

N�se nj� dit� do b�hem hi,

ta dish se jam gjegur p�r ty.

________________________________________

________________________________________

T� dua shum

________________________________________

Un� st� k�rkoj t� m� duash shum�,

por t� pakt�n �erekun nga sa t� dua un�.

Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lum�,

ku i dihet jet�s ndoshta s'jetoj dhe shum�.

Me dit� apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjet�r kurr� s'do dashuroj.

Shpirti im

________________________________________

Shpirti im l�kundet si t�rmet.

At� dit� q� do me dashurosh n� bot� do b�het qamet.

T� betohem me Zot e se ty t� dua pafundesisht.

E dashura ime t� lutem kthehu p�rgjithmon

se zemra ime ty po t� k�rkon.

Un� p�r ty shum� po vuaj

e k�tu pa ty vetja m� duket e huaj.

________________________________________

________________________________________

Meritoje dhe mere

________________________________________

Mos e merr t� bukur se t� tradh�ton,

mere t� thjesht�, ashtu sic e meriton.

________________________________________

Dua ve� nj� �ast!

________________________________________

Ve� nj� �ast do doja,

ve� nj� �ast z�rin ta d�gjoja,

do t� doja ve� fytyr�n ta shikoja,

do t� doja ve� nj� �ast me ty t� q�ndroja,

do t� doja ve� nj� �ast puthjen t�nde ta shikoja,

do t� doja ve� nj� �ast dashurin ta kujtoja.

________________________________________

________________________________________

Dashuria jon�

________________________________________

thahet,

ftohet,

mbaron,

Dashuria jon� lindi dhe do t� ngelet p�rgjithmon�.

________________________________________

________________________________________

E humba dhe vetveten

________________________________________

Duke humbur ty

E humba dhe veteveten

Dhe tani spo gjej dot

As nj�r�n as tjetr�n.

________________________________________

________________________________________

Mes akullnajave t� shpirtit

________________________________________

Mes akullnajave t� shpirtit Vrapoja,

T� gjeja vullkanin e dashuris�.

Por m� kot m� kot u lodha

Mes akullnajave vullkan skish.

Nj� fjal� e path�n� mbeti.

Nj� varg q� kurr� nuk u shkrua,

Kujtimin t�nd thell� n� zem�r Groposur

Pluhuri I harres�s e ka mbulua

Un� hesht ti hesht

Kush t� flas�?

Un� qesh ti qesh

Kush t� kujtoj� Tiktak�t e zemr�s

Qe� nuk pushojn�?

________________________________________

________________________________________

Bukuria!

________________________________________

Njer�zit nga bukuria mos I shiko

Se ajo shpejt t� g�njen

T� tjerat shihi dhe mendo

Pastaj thuaj m� p�lqen

________________________________________

________________________________________

Dhimbje n� Zem�r

________________________________________

Avione q� ulen

T� tjer� qe ngrihen

Valigje q� zbrazen

�ndrra q� fiken

Sy t� p�rmalluar

Nj� lot I pathar�

Buz� q� dridhen

E s�thon� dot nje fjal�

Nj� zem�r e lodhur

Nga zhg�njimi tkurrur

Nj� �nd�rr e tretur

N� shkretir� n� pluhur

Nj� yll q� m� ndjek

I heshtur nga lart

Me lodhi gjithcka

Shpirti mu plak

M� lodhi ky fat

M� hedh e m� pret

Dhimbja sot qan

M� lodhi kjo jet�.

________________________________________

Kush?

Kush troket sonte n� der�?

kush me fal pak drit� n� terr�?

kush jeton sonte p�r mua?

kush m� thot� sonte T� DUA?

________________________________________

Bukuria!

________________________________________

U prish bota, u prish dynjaja,

dhe hupi krejt marrja.

Ra fustani, dul miniqi,

ma shum se shkolla, punon kafiqi.

Del plaku ne qershi,

e hek plistin mu ba mafi....!!

________________________________________

________________________________________

N� udh�kryqin e zemr�s time!

________________________________________

N� udh�kryqin e zemr�s time,

Ke kujdes.

Mos e humb rrug�n,

se aty t� pres.

________________________________________

________________________________________

Loti

________________________________________

I ra zemr�s e biroj,

I ra gurit e shkatroj,

I ra lules e vyshku,

I ra hekurit e dryshku.

________________________________________

________________________________________

T� v�shtira jan dit�t

________________________________________

T� v�shtira jan dit�t,

kur syri t� loton,

kur zemra nuk e gjen�

at� q� shum e don.

________________________________________

________________________________________

Helmi i zi

________________________________________

E kam nj� kuti

me helm t� zi

N�se do t� fejohesh p�r tjetrin

un� do ta pi!!!

________________________________________

________________________________________

Dashuria

________________________________________

Kur t� pash m� lindi simpatia

Kur m� buz�qeshe e dita se qenka dashuria,

por kur m� fole e dita

q� dot m� thuash T� DUA

k�t e vrejta nga buz�t e tua.

________________________________________

________________________________________

M� the.....

________________________________________

M� the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,

M� the TI AMO mu duk mashtirm,

M� the ICH LIEBE DICH syt mi qorove

M� the T� DUA zemr�n ma g�zove!

________________________________________

________________________________________

N� em�r.....

________________________________________

N� em�r t� jet�s

Jeto p�r mua!

N� em�r t� dhimbjes

Vuaj p�r mua!

N� em�r t� dashuris

M� thuaj T� DUA!

E kur t� vdes un

Ti t� jesh me mua!

________________________________________

________________________________________

Nj� k�shill

________________________________________

Nj� k�shill: ke kujdes!

Nj� k�rkes: mos ndrysho!

Nj� d�shir: mos m� harro!

Nj� genjeshter: nuk t� dua!

Nj� e v�rtet: m� mungon p�r jet�!

________________________________________

________________________________________

Dy zemra

________________________________________

Dy Zemra lindin

Dy Zemra qeshin

Dy Zemra qajn�

Dy Zemra vdesin.

________________________________________

Nuk m� duhet

________________________________________

Nuk m� duhet kjo jet�

Nuk m� duhet kjo rini

Kur s't� kam af�r meje

Gjithmon� do t� vuaj p�r ty

Mos i beso askujt

________________________________________

Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por m� beso mua,

q� p�r ty e jap jet�n.

Edhe pse je larg,

asgj� sm� pengon.

Larg�sia na ndan,

Dashuria na bashkon!

________________________________________

________________________________________

Un� p�r ty

________________________________________

Un� p�r ty e shes traktorin,

me gjith okumllatorin,

oj prepalic,

si ma preve zemren me brusalic,

tu m'shetit naper ulic, me kolic

ma theve komen, me bone p�r n'bullnic!

________________________________________

________________________________________

Pyete Zemr�n t�nde!

________________________________________

N�se je i vetmuar,

n�se je n� mendime,

pyete zemr�n t�nde!

A e don zemr�n time?

E kam nj� d�shir�,

�sht� shum� e thjesht,

t� isha af�r teje,

tjet�r s'kisha desht!

________________________________________

________________________________________

N� mesin e nat�s

________________________________________

N� mesin e nat�s,

n� terrin e zi,

un� rri e zgjuar,

dhe mendoj p�r ty!

________________________________________

________________________________________

Pa ty!

________________________________________

Pa ty bota e humb kuptimin,

pa ty dielli e humb shk�lqimin,

pa ty dita m� er�sohet,

pa ty nata nuk kalohet,

pa ty �ndra nuk �nd�rohet,

pa ty zemra m� helmohet!

________________________________________

Ti fali

________________________________________

Ti fali syt, n�se ti i shikon!

Ti fali duart, n�se ti i sht�rngon!

Ta fali shpirtin, n�se ti m� p�rqafon!

Ta fali zemr�n, n�se ti m� don!

________________________________________

________________________________________

T� DUA

________________________________________

T� dua - m� don

t� kujtoj - m� kujton

t� kam n� zem�r - n� zem�r m� ke!

por e keqja �sht�, se larg meje je!

________________________________________

________________________________________

Zemra zemr�s

________________________________________

Zemra zemr�s po i thret,

hajde hajde mos rri vet,

le t� gzohen zemrat tona,

se krejt bota �sht� e jona!

________________________________________

________________________________________

D�shiroj

________________________________________

D�shiroj t� shof me sy,

t� mos m� djeg malli p�r ty,

sikur t� isha reze hane,

do t� hi n� dhom�n tande,

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

48 Comments

Reply ��츠��
4:48 AM on November 19, 2021 
If you wish for to increase your experience
simply keep visiting this web site and be updated with
the most up-to-date news posted here.

Here is my homepage: ?????
Reply JamosNaify
7:20 PM on July 13, 2021 
Reply JamosNaify
12:48 PM on July 11, 2021 
Kudos. Lots of stuff!
http://lutonryanaircrash.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=t
opessaywritinglist.com/essay/44-make-my-attachment-cheap-for.html

http://portablegaragecompany.com/__media__/js/netsoltrademark.php
?d=topessayssites.com/thesis/00-thesis-research-greatest-essay-se
rvice.html
http://reitinvits.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=bestessa
yscloud.com/thesis/443-thesis-doctoral-thesis-greatest-essay.html

http://skyplexbus.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=bestessa
yscloud.com/essay/131-essay-writer-online-top-ranked-essay.html
http://bittynoggins.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=bestes
sayscloud.com/dissertation/622-examples-of-dissertations-best-ess
ay.html
http://musengen.media/__media__/js/netsoltrademark.php?d=ouressay
s.com/course-work/599-buy-course-work.html
http://bbxtech.info/__media__/js/netsoltrademark.php?d=topessaywr
itinglist.com/dissertation/322-dissertation-help-uk-best-writing.
html
https://chenangopiecemakers.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
11:18 PM on July 10, 2021 
Regards! Wonderful stuff!
http://beneficiossindicalespr.com/__media__/js/netsoltrademark.ph
p?d=bestessayseducationusa.com/essay/77-buy-cheap-attachment-best
-essay.html
http://diamondvalleylamb.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=e
ssaypromaster.com/writing/121-content-news-vancouver-top-writing.
html
http://treasuretestifyteach.com/__media__/js/netsoltrademark.php?
d=ouressays.com/paper/919-buy-a-paper.html
http://viokis.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=scoringessay
s.com/thesis/26-thesis-guidelines-best-writing-service.html
http://e-westdirect.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=defini
tionessays.com/paper/494-custom-research-paper-top-essay.html
http://liveanddieforthis.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=t
opessayssites.com/writing/845-mandatory-essays-for-sale-top.html
http://lamontagnerealty.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=be
stessayscloud.com/writing/290-top-professional-resume-writing-ser
vices.html
https://hopelieswithin.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
8:30 AM on July 10, 2021 
Reliable posts. Thank you.
http://prosperityindia.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=bes
tessayseducationusa.com/writing/039-cv-write-services-usa-top.htm
l
http://abramseducationalproducts.com/__media__/js/netsoltrademark
.php?d=essayhelp-usa.com/thesis/342-buy-a-thesis-greatest-essay.h
tml
http://781483.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=scoringessay
s.com/dissertation/125-online-dissertations-best-writing-services
.html
http://insyncmusicproduction.com/__media__/js/netsoltrademark.php
?d=topessaywritinglist.com/writing/66-write-article-service-revie
w.html
http://tractioncapitalpartners.com/__media__/js/netsoltrademark.p
hp?d=topessayservicescloud.com/writing/18-science-writer-best-wri
ting-services.html
http://mauiaeroponics.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=oure
ssays.com/essay/51-college-application-essay-writing-service.html

http://monstersingapore.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=es
sayhelp-usa.com/essay/886-essay-revision-service-high-quality.htm
l
https://bureaucrats-broke-us-down.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
9:12 AM on June 17, 2021 
Thanks a lot! An abundance of forum posts!
https://www.google.md/url?sa=t&url=https://cadmed-bb.com
http://v1.portal.parsdemo.com/default.aspx?key=nQC0pkfH86XsLpou6z
MTVge-qe-q&out=forgotpassword&sys=user&cul=fa-IR&returnurl=https:
//cadmed-bb.com
https://creativecommons.org/choose/results-one?q_1=2&q_1=1&field_
commercial=n&field_derivatives=sa&field_jurisdiction=&field_forma
t=Text&field_worktitle=Blog&field_attribute_to_name=Lam+HUA&field
_attribute_to_url=https://cadmed-bb.com
http://www.serts.ru/go.php?go=https://cadmed-bb.com
http://webservices.icodes.co.uk/transfer2.php?location=https://ca
dmed-bb.com

https://alibrahimi.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
7:15 PM on June 15, 2021 
Amazing plenty of beneficial data.
https://policy.secureapi.eu/?site=reseller&title=Noxidsoft&title_
singular=Noxidsoft&site_name=Noxidsoft&site_name_lowercase=cadmed
[email protected]&site_address=34+Seahaven
+Circuit&site_city=Pialba&site_post_code=4655&site_state=QLD&site
_country=AU
http://www.6.7ba.biz/out.php?url=https://cadmed-bb.com
https://zamunda.ch/go.php?to=https://cadmed-bb.com
http://niitekhim.ru/adminer.php?go=https://cadmed-bb.com
http://www.travity.de/redirect?url=https://cadmed-bb.com

https://sandtonkeymaninsurance.webs.com/apps/blog/show/24334664-k
eymaninsurance-and-then-why-you-need-it-for-your-business
Reply JamosNaify
2:46 PM on June 13, 2021 
You actually explained that very well.
https://service-essay.com/
english essay helper
https://freeessayfinder.com/
sat essay writing help
https://scoringessays.com/
how to write a good reflective essay
https://bestessayseducationusa.com/
best essay editing service
https://brentsfilms.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
1:29 PM on June 12, 2021 
Great info. Kudos.
https://ouressays.com/
college education essay
https://bestessayscloud.com/
how write an essay
https://essayextra.com/
writing a good essay for college
https://topessaywritingbase.com/
starting a college essay
https://stephenpvhm971.webs.com/apps/blog/show/49150236-ask-me-an
ything-10-answers-to-your-questions-about-test-iq-free
Reply JamosNaify
11:05 AM on June 11, 2021 
Cheers. Quite a lot of forum posts!
https://service-essay.com/
essay buy
https://essayssolution.com/
order cheap essay online
https://bestessayscloud.com/
college essays.com
https://theessayswriters.com/
how write a essay
https://christopherhayat.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
10:00 AM on June 10, 2021 
Helpful stuff. Many thanks.
https://topswritingservices.com/
writing an explanatory essay
https://bestessayscloud.com/
why do you want to go to college essay
https://essaypromaster.com/
college application essay writing help
https://discountedessays.com/
buy essays online cheap
https://englishvester75.webs.com/apps/blog/show/48075684-baseball
-information-you-need-to-know-about
Reply JamosNaify
8:24 AM on June 9, 2021 
Point well regarded!!
https://essayssolution.com/
writing essays help
https://theessayswriters.com/
how to write an application essay
https://quality-essays.com/
help writing essays for scholarships
https://homeworkcourseworkhelps.com/
how to write a expository essay
https://ajaybanik.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
7:26 AM on June 8, 2021 
Really quite a lot of wonderful data!
https://writingthesistops.com/
college essay review services
https://quality-essays.com/
how to write a good essay for a scholarship
https://topessaywritingbase.com/
i cant write my essay
https://definitionessays.com/
high school vs college essay
https://justojo.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
11:02 AM on June 6, 2021 
Seriously loads of fantastic material!
meds online
https://riyad61.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
2:05 AM on June 6, 2021 
Superb posts. Thanks a lot.
https://definitionessays.com/
how to write an illustrative essay
mathematics homework
write essay online
paper writer
how to write academic essays
writing dissertation
write essays for me
research paper
what is a good essay writing service
writing my essay
i need help with writing an essay
writing my essay
going to college essay
https://contest101.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
1:18 PM on June 5, 2021 
Valuable advice. Many thanks!
https://topessayservicescloud.com/
all college essays
paper writer
essay writing help
thesis writing service
i need to write an essay
essaytyper
good essay writing website
thesis paper
custom essay writing help
xyz homework
write an analysis essay
thesis paper writing
custom college essay
https://kehillathisrael.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
12:20 AM on June 5, 2021 
Thank you. Lots of postings!
https://scoringessays.com/
how to head a college essay
writing papers
harvard college essay
how to write a thesis
what colleges look for in essays
argumentative essay topics
writing compare and contrast essay
paper writing service
essay writing service australia
essay writings
college essay introduction
mathematics homework help
how to make yourself write an essay
https://smilevault1.webs.com/apps/blog/show/48256738-comprar-bitc
oins-con-tarjeta-de-cr
Reply JamosNaify
11:38 AM on June 4, 2021 
Many thanks. Helpful information.
https://bestessayscloud.com/
cheap essay help online
writing papers
how to write a good english essay
dissertations online
how to write critique essay
writing help
college application essay prompts
thesis writing service uk
help me with my essay
cheap essay writing service
academic essay writing service
dissertations
how to write an introduction for an essay
https://contest101.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
10:10 PM on June 3, 2021 
With thanks. I like it.
https://discountedessays.com/
writing comparison essay
dissertations
how to write a 6 paragraph essay
help dissertation
college personal statement essay
essays writing services
how to write better essays
dissertation writing services
help writing a argumentative essay
custom essay writing services
how to buy an essay online
dissertation definition
australian essay writing service
https://kehillathisrael.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
9:22 AM on June 3, 2021 
Superb content. Many thanks.
https://topessaywritinglist.com/
professional essay writers for hire
cheap essay writing services
what to write my college essay about
how to write a research papers
buying an essay online
papers writing service
college essay themes
essay writing services reviews
writing for life paragraphs and essays
thesis writing service
buy online essays
write papers
focus on writing paragraphs and essays
https://kehillathisrael.webs.com/apps/guestbook/
Reply JamosNaify
6:01 PM on May 30, 2021 
Terrific advice. Appreciate it!
https://topessaywritingbase.com/
Reply KelGlog
2:37 PM on August 22, 2019 
Amoxicillin And Side Effects cialis Silagra 100 No Perscription
Reply Archivez46
9:38 AM on August 28, 2018 
url=https://www.archive-cr.com/es/artrovex-opiniones-precio-como
-funciona-los-clientes-la-experiencia-la-composicion-dosificacion
-efectos-secundarios-donde-comprar/ says...

artrovex mercadonaYou actually mentioned it superbly.
Reply many prizes to be won win
10:47 AM on August 31, 2010 
surveys loans Take on games and many prizes to be won www.winprizes.webfreehosting.net win prizes and business hard cash lots gifts, games and more prize
win cash cash money ideas
Reply pajta
1:06 PM on February 11, 2010 
flm omelcina motrushj ime shum flm
Reply omelcina
8:49 AM on February 9, 2010 
vllaqko urime per ket faqe te mrekullushme shum e mir veq vazhdo shum mir asht vllaqko
Reply pajtim
12:20 AM on January 27, 2010 
eheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee